F.C.K.L.

Объявление

ЛАСКАВО ПРОСИМО НА ФОРУМ ФК "КАРПАТИ" (Львів)

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » F.C.K.L. » Новини » Леонід Ковєль:"Нехай мене дискваліфікують, але до Львова не повернуся"


Леонід Ковєль:"Нехай мене дискваліфікують, але до Львова не повернуся"

Сообщений 1 страница 5 из 5

1

Леонід Ковєль: "Нехай мене дискваліфікують, але до Львова не повернуся"+ Реакція керівництва "Карпат"

http://www.fckarpaty.lviv.ua/news/img/469e5032bb8d089003464d00ba865d40.jpg“Карпати”, мінське “Динамо” та “Сатурн” зробили чимало офіційних заяв, стверджуючи, що саме їм належить права на футболіста молодіжної збірної Білорусі. Леонід Ковель мав контракт до 2010 року з “Динамо”, торік львів’яни взяли його в оренду з правом першочергового викупу. Але після нового року Леонід Ковель з’явився у таборі п’ятої команди російської Прем’єр-ліги і підписав із “Сатурном” новий контракт. Водночас у Львові стверджують, що клуб все-таки викупив білоруса в “Динамо”, і навіть оприлюднюють фотокопії офіційних платіжок та нового контракту Ковеля з “Карпатами”, де стоїть дата 1 січня 2008 року і є підпис футболіста. Сам же Ковель стверджує, що тоді перебував… удома. Тому ніякого контракту у Львові не підписував і хоче грати в Росії… “Карпати” та “Динамо” (Мінськ) вирішили подати папери до ФІФА – “справу Ковеля” розглядатимуть юристи цієї організації. “ВЗ” звернувся за роз’ясненням до футбольного агента Леоніда Ковеля Олександра Кулішевича (на фото).

«Білорус підписав два контракти»

- Чи насправді ви агент Ковеля, чи співпрацюєте з іншим агентом ФІФА?

- Я офіційний агент Леоніда Ковеля. Це зареєстровано у базі даних Федерації футболу України. Своїх прав на підписання Леонідом контракту з будь-яким іншим клубом я нікому не передавав.

- З ким із футболістів ви зараз співпрацюєте як футбольний агент?

- З футболістами збірної України Володимиром Єзерським, Богданом Шустом, форвардом “Карпат” Максимом Фещуком, захисником “Арсенала” Андрієм Распоповим та ін.

- Львівські “Карпати”, мінське “Динамо” та раменський “Сатурн” так чи інакше заявляють свої права на Леоніда Ковеля. На сьогодні цей футболіст є гравцем якого клубу?

- Так виходить, що білорус підписав два контракти. Тому ФІФА вирішуватиме, гравцем якого клубу є Ковель.

- Як часто ви контактуєте з Леонідом?

- Регулярно - телефоном. Ковель перебував на тренувальних зборах у Туреччині в таборі “Сатурна” та молодіжної збірної Білорусі. Він вибачався за цю неоднозначну ситуацію, яка склалася.

- Олександре, якщо Ковель вибачався, значить все-таки факт підписання контракту з “Карпатами” був?..

- Я знаю, як це все було, але наразі не хотів би оприлюднювати цю інформацію для преси...

«Це – страшні люди»

- А де хоче грати сам Леонід Ковель?

- Леонід мені твердо сказав: “Нехай мені навіть доведеться відбути дискваліфікацію, але в “Карпати” я більше не повернуся”... У випадку наявності контрактів з двома клубами його можуть дискваліфікувати на рік. Він вважає, що не підписував контракту з ФК “Карпати”, що цей бланк йому просто підсунули. Він на той момент вважав, що підписував угоду про оренду.

- Але ФК “Карпати” оприлюднив фотокопії контракту, де є підпис Ковеля, що підтвердили й експерти...

- Так, це його підпис. Я запитав у Леоніда, для чого він підписав контракт? Адже він не мав права цього робити без футбольного агента. Леонід був шокований і сказав мені, що не знав, за що розписався, - мовляв, цивілізованого підписання угоди між клубом і футболістом не було. Але з 1 січня 2008 року цей контракт набув чинності.

- У недавньому інтерв’ю білоруському “Пресболу” Ковель, говорячи про львівський клуб, сказав, що там працюють “страшні люди”. Що він мав на увазі? Може, на футболіста чинився якийсь тиск, можливо, гравця проти його волі змушували підписувати папери?..

- Сказавши “страшні люди”, Леонід мав на увазі не львів’ян, а керівництво ФК “Карпати”. А до львівських уболівальників і до партнерів по команді він завжди ставився з повагою.


"Високий Замок"

Генеральний директор ФК «Карпати» Олександр Єфремов прокоментував заяви в пресі агентів Лєаніда Ковєля – Шандора Варги та Олександра Кулішевича.

«Висловлювання цих двох людей, з дозволу сказати агентів, підтверджують мою думку про те, що проти «Карпат» було здійснено заплановану провокацію, куди втягнули молодого нерозумного хлопця Лєаніда Ковєля. Візьмемо хоча б їхні слова про те, що Ковєль готовий відбути дискваліфікацію, лише б не повертатися в «Карпати», і ФІФА не зможе змусити гравця виступати там, де він не хоче. Я розцінюю це не інакше як зухвалий виклик ФІФА, організації, яка роками створювала механізми стримувань і противаг, цивілізовану систему трансферних переходів, що чітко регламентує дії агентів, клубів та футболістів. А в них виходить, що все вирішують гроші: маєш їх, значить можеш безперешкодно отримати будь-якого футболіста. Це дикунство, яке в голові не вкладається! Вважаю, ці люди не достойні бути футбольними агентами. Коли Шандор Варга говорить, що футболіст – це не мішок картоплі, то в наступному своєму меседжі суперечить сам собі, адже цивілізовані стосунки з гравцями мають бути підкріплені відповідними документами, а не лише рукостисканням. У нього ж виходить так: сьогодні, коли пахне грошима, я агент Ковєля, а завтра, коли відчуває небезпеку за свої вчинки і загрозу притягнення до відповідальності, вже відмовляється від своїх слів. Такі ситуації у Варги виникають постійно, а буквально два тижні тому молодого білоруса Юрченка повезли одночасно до двох клубів – «Зеніту» і «Сатурну», хто більше дасть. Подібним чином він «працює» з Фещуком, Шмаковим, задурюючи цих хлопців. Ми надіслали запит на Федерацію Футболу Саудівської Аравії, де виклали усі ці факти. І сподіваємося, що президент Федерації, принц Султан бен Фахад бен Абдул Азіз, відреагує на наше звернення. Крім того, ми отримали з ФІФА повідомлення про те, що 5-го лютого дисциплінарним комітетом було отримано увесь пакет документів по «справі Ковєля». Прогнозую, що термін розгляду та винесення вердикту становитиме до двох місяців.»

Інформаційний центр ФК "Карпати"

0

2

Дурний він ,бо тим зламає собі кар"єру.

0

3

Ковель - зрадив Карпати. Негарно він обійшовся з Львівським клубом та фанатами. Це добре ,що він хоче рости в кар"єрі ,що хоче грати в сильнішому клубі,але є таке поняття - як порядність. Нехай росте. ФК Карпати прорветься  і без нього.

0

4

Леонід Ковель: "Впевнений, ФІФА мене не дискваліфікує..."
   

Після інтерв’ю у “Високому Замку” футбольного агента Олександра Кулішевича, який співпрацює з білорусом Леонідом Ковелем, конфлікт довкола переходу колишнього форварда “Карпат” до “Сатурна” набрав нових обертів.

Генеральний директор ФК “Карпати” Олександр Єфремов заявив, що позиція клубу в цій справі буде безкомпромісною: 5 лютого ФІФА отримала пакет документів зі Львова і клуб сподівається, що впродовж найближчих двох місяців Ковеля визнають гравцем “Карпат”. Увесь цей час Леонід готувався до сезону в складі раменського “Сатурна” та молодіжної збірної Білорусі. Сьогодні ми пропонуємо вам погляд на події самого футболіста, який дав ексклюзивне інтерв’ю “Високому Замку”.

«Я гравець «Сатурна», а не «Карпат»

- Леоніде, проясни ситуацію: ти гравець мінського “Динамо”, “Карпат” чи “Сатурна”?

- Звісно “Сатурна”, адже в січні цього року підписав з цим клубом п’ятирічний контракт.

- Тоді чому інші клуби заявляють на тебе права і подають скарги до ФІФА?

- У “Карпатах” до мене ніхто не звертався з пропозицією підписати контракт. А звідки вони взяли цей контракт зі мною, я не знаю. Чому пішов з “Карпат”? Негарно, коли тебе обдурюють. У них там взагалі сім п’ятниць на тиждень. То генеральний директор ФК “Карпати” Єфремов каже, щоб я приїжджав підписувати контракт, то стверджує, що контракт вже є. То я мав підписувати першим, то не я. Вони там самі не знають, що роблять...

Мені подобалося грати в “Карпатах”, подобався Львів, я здружився з партнерами по команді. Але коли до мене не підходили з пропозиціями, то ж не міг я сам напрошуватися, чи не так?

Намагаюся не звертати уваги на чутки, позаяк всіма трансферними питаннями займається мій агент Олександр Кулішевич. Хоча якщо справа дійшла до ФІФА, то це серйозно...

- ФК “Карпати” оприлюднив фотокопії контракту з тобою, датованого 1 січня 2008 року. Експерти з Києва визнали - там стоїть твій підпис...

- Нехай показують, що хочуть. Я контракт не підписував. Не знаю, де вони взяли ці документи. Я лише підписував контракт про оренду в львівському клубі.

- Футбольний контракт – це не один бланк, а кілька документів. Як ти гадаєш, звідки там міг з’явитися твій підпис, коли ти стверджуєш, що підписував лише угоду про нову оренду? Чому ти підписував папери за відсутності свого агента?

- Мій агент тоді перебував в іншому місті. А мене попросили підписати, бо терміни заявки вже добігали кінця. Всі поспішали – папери пересилали факсом. А на документі була угода про оренду...

- Тоді спробуй пояснити мені бодай на хлопський розум – звідки взявся твій підпис на новому контракті з ФК “Карпати”?

- Та я в очі цього документа не бачив!

- Гендиректор “Карпат” Олександр Єфремов каже, що ти просив покращити свої матеріальні умови в клубі, і що тобі, начебто, пішли назустріч. А почесний президент ФК “Карпати” Петро Димінський навіть стверджує, що збирався подарувати тобі свій новий “Мерседес”, яких, мовляв, в Україні налічується лише два...

- Не знаю, що він там хотів подарувати. У “Карпатах”, звичайно, люблять багато про що балакати. Але розмови щодо такого подарунка не було. Знаю, президент “Карпат” незадоволений тим, що я, начебто, не попрощався з командою. Але це не так - я пояснив партнерам своє рішення.

«У Львові залишилось багато друзів»

- Які спогади про Львів?

- Лише хороші, чудове місто, чудові вболівальники. Я не хочу, щоб думали, що я втік, а тепер заднім числом вибачаюсь. Все було добре, я із задоволенням грав у “Карпатах”. Я з радістю приїду до Львова ще раз, позаяк тут у мене залишилося багато друзів. Але футболіст має постійно рости в професійному плані, тому я й вирішив змінити клуб. Думаю, що мене правильно зрозуміють й вболівальники. Мені хочеться заробляти більше грошей і допомагати своїм батькам – що в цьому поганого?

- Наскільки контракт із “Сатурном” є вигіднішим за угоду з “Карпатами” у матеріальному плані?

- Я не маю права розголошувати деталі, але різниця суттєва.

- Чи тобі відомо, що, коли експерти ФІФА визнають факт підписання тобою двох контрактів, можуть дискваліфікувати?

- Все може бути. Та зачекаємо вердикту ФІФА. Але до Львова я в будь-якому разі не повернусь. І дискваліфікації не буде, я впевнений у цьому на сто відсотків (сміється).

«Житиму або в Москві, або в Раменському»

- Як тебе прийняли в “Сатурні”?

- Дуже добре. Чудовий колектив, прекрасні тренери Гаджі Гаджієв та Борис Ігнатьєв. Чимало гравців також пограли в різних збірних. На тренувальних зборах у Туреччині мене спробували задіяти на дещо іншій позиції – тепер граю не на позиції форварда, а крайнім хавбеком.

- Граючим тренером “Сатурна” є українець Андрій Гусін – колишній львів’янин. Як він реагує на цей ажіотаж довколо твоєї особи?

- Андрій просто допомагає мені порадами, але в розмові ми не торкаємось якихось трансферних проблем. Він досвідчений футболіст і підказує мені, як поводитись на полі.

- Як ти почуваєшся в побутовому плані – чи клуб вже надав тобі квартиру?

- У “Сатурні” організація роботи - на найвищому рівні. Пошуком квартири я наразі не займався, бо постійно перебував на тренувальних зборах. Ще не визначився, чи зніматиму квартиру в Раменському, чи в Москві...

- Ти вже провів кілька матчів за національну збірну Білорусі, але з приходом на тренерську посаду німця Бернда Штанге тебе туди не викликають...

- Я із задоволенням граю за білоруську молодіжку. У разі перемоги влітку над Латвією ми маємо шанс потрапити до плей-оф і зіграти у фінальній частині молодіжної першості Європи. У Туреччині зіграли кілька контрольних матчів, зокрема з молодіжними збірними Росії та Болгарії. Сподіваюся хорошою грою у команді Юрія Курнєніна заслужити довір’я й тренера національної збірної Білорусі. Наразі з Берндом Штанге не спілкувався.

- Що нового в особистому житті?

- Наразі не одружився - самотній і вільний (сміється). У брата народилась дочка. Зараз у Мінську ремонтую квартиру, а потім поїду до батьків в Сморгонь.

- 14 лютого ФК “Сатурн” знову вирушає на тренувальний збір до турецького Белека? Як ти заповнюєш цю паузу?

- Нам дали лише два дні вихідних. Але кожен гравець має розписаний план підготовки: робота в тренажерному залі, швидкісна робота тощо.

Високий Замок

0

5

І знову про Ковеля. "Підпис мій, але я не підписував"
Винесену в заголовок фразу  в театральній п'єсі вимовив маршал Тухачевській у відповідь на звинувачення в шпигунстві, підкріплені документами. Здавалося, смутні роки, коли підпис на документі міг бути фальсифікованим комусь в шкоду, залишилися далеко у нетрях минулого століття. Тепер, за часів найсучасніших комунікацій, підпис фізичної особи під офіційним документом не може бути предметом розмови з рефреном «пам'ятаю - не пам'ятаю».

Але, виявляється, так ще буває. І не тільки серед недобросовісних бухгалтерів. Не все гаразд з підписами на документах у наших футбольних клубів, що знаходяться у всіх на вигляді і що носять статус професійних. Скандал навколо Леоніда Ковеля, футболіста «Карпат», що спочатку відмовився від власного підпису на контракті з клубом, а потім вимушеного цей підпис визнати, розгорівся вже давно.
І загрожує цей конфлікт не тільки збитками «Карпатам» і дискваліфікацією Ковелю, але і стабільності всього нашого «професійного» футбольного господарства, що функціонує під керівництвом строгої і принциповою ПФЛ.

Наскільки відомо, всі контракти футболістів з українськими професійними футбольними клубами повинні бути в а обов'язковому порядку зареєстровані в ПФЛ. Тобто організація, провідна змагання українських клубів відповідно до міжнародних норм, повинна бути гарантом неухильного дотримання футбольних законів. У тому числі і контрактів, високих договірних сторін, що скріпляють підписами. В принципі, ПФЛ цілком могла б і опублікувати список зареєстрованих нею контрактів з вказівками якщо не жахливо конфіденційних фінансових умов, то хоч би термінів, на які той або інший футболіст добровільно зв'язав себе зобов'язаннями з тим або іншим футбольним клубом.
Чому немає? Всім було б зручно. Від президентів клубів, тренерів і гравців до журналістів і простих любителів футболу, яким така інформація зовсім би не перешкодила. На жаль, такої практики у нас поки що немає. Про те, що саме написане в контракті того або іншого футболіста, ми дізнаємося, як правило, тільки в результаті скандалів, число яких достатньо велике. Інша справа, що спори про контракт, наприклад, футболіста Кополовца, що забажав минулого року перейти з «Закарпаття» до «Карпат», викликають більше гидливості, чим суспільного резонансу. Але якщо скромний футболіст дуже скромного клубу рахує себе має право відмовлятися від контрактних зобов'язань і не віддавати видані йому попереднім клубом шкарпетки, то чому цього не зробити футболістові, вартість послуг якого оцінюється цифрами з шістьма нулями?

Що цікаво, програють у нас, як правило, якраз клуби, з яких гравці безкарно біжать на всі боки, - від Росії, як той же Ковель, до Іспанії, як Матузалем. Я згадав лише найгаласливіші скандали. Що це? Юридична неписьменність клубних менеджерів? Погану якість чорнив в пропонованих гравцям авторучках? Мені здається, просто відсутній елементарний захист законних прав українських футбольних клубів. Звернете увагу: у перегони у нас пускаються, як правило, іноземні футболісти, без різниці - бразильці вони або білоруси. Покинувши межі нашої країни, якщо тут їм ніхто нічого не винен, вони абсолютно не турбуються щодо своїх зобов'язань, даних на території України. Не поважають - треба думати, тому що не бояться.

Хто повинен захистити українські клуби, у яких іноземні агенти повадилися красти футболістів? Хто повинен додати підписи футболіста на контракті з українським клубом таку ж силу закону, яку має сила підпису, наприклад, на контракті з «Баварією»? Ви чули, щоб хто-небудь втік з мюнхенського клубу? І я не чув. Тому що у них футбольні клуби реально професійні. І захищають свої законні інтереси як в індивідуальному порядку, так і колективно, через відому всім бундеслігу.

Можна, звичайно, порадити Петру Димінському, президентові «Карпат», звернутися в «справі Ковеля» за захистом у відповідний підрозділ вітчизняної ПФЛ. Там просто зобов'язані працювати юристи, які здатні захистити права клубів, за рахунок своїх засобів тих, що містять саму ПФЛ. Чом би їм і не відвернутися на якийсь час від розробки науково обгрунтованих методик числення штрафів тим же клубам за кожне зітхання, допущене дуже нечисленними глядачами на наших стадіонах?

Не від глядачів, яких і так майже немає, треба захищати наш футбол, а від беззаконня. Хтось же повинен навчити, нарешті, футболістів, що приїжджають до нас грати у футбол за гроші, відповідати за свої підписи на контрактах!

0


Вы здесь » F.C.K.L. » Новини » Леонід Ковєль:"Нехай мене дискваліфікують, але до Львова не повернуся"